Asus Teknik Servis Ürün Sorgulama

  • Asus Servis

  • Asus Zenfone Teknik Servis

  • Asus Notebook Adaptör

  • Asus Tablet Teknik Servis

Asus Servis
Asus Servis Çağrı Merkezi
  • Home
  • Blog
  • Asus ZenFone 2’nin Pil Ömrünü Daha Da Uzatacak 8 İpucu

Asus ZenFone 2’nin Pil Ömrünü Daha Da Uzatacak 8 İpucu

Asus’un amiral gemisi akıllı telefonu ZenFone 2’nin pil ömrünü basit birkaç ayar ile daha da uzatabilirsiniz.

 

ASUS_ZenFone_2-640x437

3000mAh pili sayesinde gün boyunca kullanılabilen ve hızlı şarj teknolojisi ile yalnızca 39 dakikada şarjının %60’ı dolan ZenFone 2’nin pil ömrünü daha da uzatacak 8 tüyoyu sizler için derledik. İşte en çok ihtiyaç duyduğunuz anlarda yardımınıza koşacak o ipuçları:

1 – Ekran parlaklığını düşürün
Aşırı derecede parlak bir ekran, pilin enerjisini daha çabuk bitireceği gibi gözlerinize de zarar verir. Ekran parlaklığını ayarlamak için parmağınızı bildirim çubuğuna iki kez vurun. Ekrana gelecek parlaklık kaydırıcısını kullanın. Bunu yaparak hem gözlerinizi koruyun, hem de telefonunuzun pil ömrünü uzatın.

2 – Ekranın zaman aşım süresini kısaltın
Telefonunuzun pilinin daha uzun süre güç vermesini istiyorsanız ekran zaman aşımı süresini düşürebilirsiniz. Böylece telefonunuz uyku moduna daha hızlı girecektir. Zaman aşım süresini, varsayılan değer olan 1 dakikadan 15 saniyeye düşürmeyi deneyin. Bu ayarı değiştirmek için şu yolu takip edin: Ayarlar > Ekran > Uyku
Cover View zaman aşımı süresini değiştirmek için ise şu yolu izleyin: Ayarlar > ASUS Kılıf > Otomatik Uyku

3 – Arka planda çalışan uygulamaları kapatın
Arka planda çalışan gereksiz uygulamaları Otomatik Başlama Yöneticisi’ni (Auto-start Manager) kullanarak kapatın. Böylece bu uygulamaların boş yere pilinizi tüketmesine engel olmuş olursunuz. Başlangıç Yöneticisi’ne tıklayın ve ardından sonlandırmak istediğiniz uygulamayı seçin.

4 – Akıllı tasarruf modunu kullanın
ZenFone 2, farklı pil modlarına sahiptir. Bunlardan biri de Akıllı tasarruf (Smart-saving) modu. Bu mod parlaklık için ek özellikler sunmasının yanı sıra interneti kapatıyor ve Uzatılmış Standby (Extend Standby) özelliği ile telefonunuz uyku modunda iken push bildirimlerini daha verimli bir şekilde yöneterek pil tüketimini düşürüyor. Akıllı Tasarruf modu için şu yolu izleyin: Ayarlar > Güç Yönetimi > Güç Tasarrufu >Battery Modes > Smart-saving mode.

5 – Hızlı ayarlardan Canlandırma seçeneğine tıklayın
Canlandırma düğmesine tıklamanız telefonunuzu hızlandırmakla kalmaz aynı zamanda pil tüketimini de azaltır. Bildirim çubuğuna parmağınızı iki kez vurarak Canlandırma düğmesine erişebilirsiniz.

6 – 3G/4G yerine Wi-Fi bağlantısını tercih edin
3G/4G veri bağlantısı yerine Wi-Fi bağlantısının kullanılması daha az pil tüketir. Çünkü telefonunuz bu sayede sürekli bir şekilde ağ aramak zorunda kalmaz. Wi-Fi bağlantısını açmak için bildirim çubuğuna parmağınızı iki kez hafifçe vurun ve ardından Wi-Fi ikonuna tıklayın.

7 – Konum Servislerini, Bluetooth ve NFC’yi kapatın
Bu özellikleri kullanmadığınız zaman kapatmanız pil ömrünü uzatır. Bu servisleri kapatmak için bildirim çubuğuna parmağınızı iki kez vurun ve ardından Konum, Bluetooth ve NFC ikonlarına tıklayın.

8 – Otomatik-geçiş modunu kullanın
Otomatik-geçiş modu (Auto-Switch mode) özelliğini kullanarak telefonunuzu kullanmadığınızda, otomatik şekilde daha düşük pil tüketim moduna geçiş için bir zaman aralığı belirleyebilirsiniz. Bunun için şu yolu takip etmeniz yeterli: Ayarlar > Güç Yönetimi > Güç Tasarrufu > Otomatik-geçiş modu. Bu özelliği aktif hale getirip başlangıç ve bitiş zamanlarını ayarladıktan sonra Üstün tasarruf modunu seçmenizi tavsiye ediyoruz.

Etiketler:, , , ,

Geri Bildirim gönder...

yucel

Asus Servis

Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için girişyapmalısın
Asus Servis
Asus Servis Çağrı Merkezi