Asus Teknik Servis Ürün Sorgulama

  • Asus Servis

  • Asus Zenfone Teknik Servis

  • Asus Notebook Adaptör

  • Asus Tablet Teknik Servis

Asus Servis
Asus Servis Çağrı Merkezi
  • Home
  • Blog
  • Zenfone 6 Android 5.0 Lollipop Güncelleme Rehberi

Zenfone 6 Android 5.0 Lollipop Güncelleme Rehberi

Zenfone 6 Android 5.0 Lollipop Güncelleme İçin rehberimizden yararlanabilirsiniz

Daha önce Zenfone 4, 5 ve 6 için Android 4.4 KitKat güncelleme rehberi hazırlamıştık. Şimdi Zenfone 6’mızı Android 5.0 Lollipop sürümüne güncelliyoruz. OTA Update olarak bilinen kolay güncelleme yöntemi ile yapamadığınız yeni güncellemeleri bu rehberimiz ile yapabilirsiniz.

Android işletim sistemine sahip olan Zenfone 6 için büyük bir güncelleme olan Android 5.0 Lollipop güncellemesini de OTA yani On The Air Update ile kuramadığımızda bu rehberi hazırladık. Elbette sürümler değişebilir, siz makalemizi okuduğunuz, videomuzu izlediğiniz sırada zaten bu güncellemeye kavuşmuş olabilirsiniz. Ancak prensip olarak elle güncelleme işlemini öğrenmenizde ve ilerleyen sürümlerde uygulamanızda rehberimiz yine yararlı olacaktır.

Siz de rehberden yararlanırken öncelikle telefonunuzda kurulu olan yazılım sürümüne, ardından internet sitesinden indireceğiniz yazılımın sürümüne ve hangi ülkeler için olduğuna dikkat etmelisiniz.

İndirilebilecek dosyalar:

Zenfone 6 için destek ve yazılım indirme internet adresi…
WW 3.23.40.52 (Android L)Doğrudan yazılımı indirmek için bağlantı… 

WW 2.22.40.53 Sürümü doğrudan indirme bağlantısı…

Bizim güncellediğimiz ve hali hazırda kullandığımız sürüm WW 3.23.40.52 ve bu sürümün güncellenmesi için telefonunuz WW 2.22.40.53 sürümünde olmalıdır. Sonu 54 ile biten sürümde iseniz önce 53 sürümüne dönmelisiniz zira 54 sürümünden geçişlerde hata alırsınız.

Biz güncellemeyi yaptığımızda hiç bir uygulama ve veri kaybetmedik. Ancak her ihtimale karşı size güncellemeden önce yedekleme yapmanızı tavsiye ederiz. ASUS teknik destek bölümünde veri kaybı ihtimaline karşı bir uyarı yer alıyor.

Güncelleme tamamlanmadan asla telefonu kapatmayın…

Son olarak güncelleme tamamlanmadan ne olursa olsun telefonunuzu kapatmamanız gerektiğini, başlamadan önce de şarjınızın dolu olması gerektiğini hatırlatalım. Bizim işlemimiz 15 dakika kadar sürdü. Videoda bu bekleme kısmını hızlandırdık. Güncelleme başarıyla tamamlandıktan sonra güncelleme dosyasını telefon belleğinden silmenizde bir sakınca yoktur.

Değişen güncelleme dosyaları ve sürümler…

Son olarak ASUS’un indirmeye sunduğu sürümleri değiştirebileceğini, daha önce de Zenfone 5 ve Zenfone 6 güncelleme rehberlerinde bu durum ile karşılaştığımızı hatırlatalım. Bazen yazılımda hata tespit edildiğinde dağıtımı durdurularak yeni bir sürüm sunulabiliyor. Bazen de geri dönüp için yeni bir güncelleme yayınlanabiliyor. Bu yüzden Zenfone güncellemelerini çıkar çıkmaz değil de bir hafta sonra yüklemek daha temkinli bir seçenek.

Mutlaka kontrol…

Bunun dikkat gerektiren bir işlem olduğunu, hangi sürüm numarasından, hangi yazılım sürümüne geçiş yapılabileceğinin özellikle indirme sayfasından kontrol edilmesi gerektiğini hatırlatalım. Elbette bütün bunlarla uğraşmak istemeyen kullanıcılar için her zaman OTA Update bekleme seçeneği de mevcut.

Zenfone 6 Android 5.0 Lollipop Güncelleme İçin Sonuç…

Telefonun kullanıcısı olan Berker 5.0 öncesi son OTA Update işlemini gerçekleştirdiğinde telefonun istikrarsız çalışmaya başladığından şikayetçiydi. Ancak bu sürümün üzerine son güncellemeyi yaptığımızda durum düzeldi. Bazı ara güncellemeler gerçekten kötü performans verebiliyor ve bunların çözümü de yeni sürümlere güncellemekten geçiyor.

Belirttiğimiz gibi yeni sürümde performans sizi memnun etmezse, indirme sayfasına eski sürüme dönüş için de Downgrade yazılım sürümleri bulunuyor. Aynı indirme sayfalarından telefonunuzu Lollipop yani Android 5.0 sürümünden, Android 4.x yani Kitkat’lı sürümlere geri döndürebilirsiniz.

Asus Zenfone

Etiketler:, , , , , ,

Geri Bildirim gönder...

yucel

Asus Servis
Asus Servis
Asus Servis Çağrı Merkezi